Ще блоги:


Блог > Коментарі до замітки

Душові кабіни

Душові кабіниСьогодні вже неможливо сказати, кому вперше прийшла ідея загородити простір навколо стаціонарного душу шторками, що беруть на себе бризи води, що й приховують купальника від нескромних поглядів. Але саме цьому невідомому людство зобов'язане появою першої душової кабіни. З тих пір чимало води витекло, і в сучасних душових кабінах, що стали вже звичним атрибутом стилю життя нашого століття, на превелику силу вгадується їхній скромний прообраз.
Найбільшою популярністю душові кабіни користуються в США й Канаді, жителі яких традиційно віддають перевагу душу над прийняттям ванни. Ця обставина, до речі, змусила у свій час знаменитого винахідника гідромасажних ванн Роя Джакузі вивести свій основний бізнес зі Штатів у рідну Європу, де традиції більш консервативні. Втім, Старий світ недовго залишалося байдужим до чарівності душових кабін, і в останні роки ринок продажів цієї техніки переживає тут справжній бум. Відзначимо, що це твердження повною мірою ставиться й до України.

Різноманіття вибору різних моделей і виробників душових кабін, заклична реклама й колосальний розкид цін цілком можуть змусити не спокушеного в нюансах сантехнічних новинок покупця трохи розгубитися. Тому зараз ми постараємося "усе розкласти по поличках", щоб зробити ваш вибір максимально легким і практичним.
Отже, ви вирішили придбати душову кабіну, але поки не знаєте, яку саме.
Із чого почати? Правильно, з головного! Тобто, по-перше, постарайтеся точно відповістити на запитання: що я прагну одержати в підсумку й скільки грошей за це заплатити? Тому що всі інші " по-друге, по-третє, …" будуть випливати саме із цього.
Почнемо наш огляд з найпростіших і недорогих варіантів, щоб поступово перейти до складних і дорогих. Будь-яку душову кабіну можна умовно розділити на наступні функціональні частини:
*піддон зі зливом, у якому ви, приймаючи душ, будете стояти, сидіти або лежати - залежно від настрою, а головне - розмірів і висоти піддона;
*душова стійка, яка забезпечує властиво душ, і без якої піддон перетворюється в порожній таз або корито з діркою;
*і, нарешті, душові шторки, які перевтілять ваш душ у невелику затишну кімнату.

Звідси випливає, що для володіння душовою кабіною ви можете піти двома шляхами: купити готову (збірну або моноблочну) або придбати всі перераховані вище частини окремо - по своєму смакові й можливостям. Монтаж у кожному разі не займе багато часу й сил, навіть якщо ви не станете звертатися до фахівців.
Тепер кілька необхідних подробиць. Почнемо з піддона. Його форма й розміри бувають самими різними й при конкретному виборі обмежуються лише площею вашої ванної кімнати. Матеріалом для виготовлення піддонів можуть служити чавун, сталь, акрил або мармур. Чавунні піддони громіздкі й досить довго прогріваються, сталеві нададуть унікальну можливість розбудити звуком падаючої з душу води не тільки ваших домочадців, але й сусідів, мармурові - гарні, але дорогі. Тому найбільш популярні - піддони, виконані з акрилу і його різних модифікацій, сама просунута з яких - кварил (акрил, армований кварцовою крихтою).
При виборі душової стійки основне значення має набір її функцій. У найпростіших варіантах присутній змішувач і душова лійка на гнучкому шлангу. Однак набагато зручніше, коли на стійці розміщений також і верхній душ. До речі, цей самий душ може мати кілька різних режимів. Наприклад, що імітують водоспад або тропічну зливу. Крім того, на стійці можуть розташовуватися гідромасажні форсунки, від кількості й варіантів виконання яких залежить якість і кількість видів гідромасажу для вашого здоров'я й задоволення.
Гідромасажні стійки дорожче, мають електронну систему керування із сенсорною панеллю, монітором і пультом ДУ. З додаткових опцій ( за які, на жаль, теж прийдеться платити) заслуговують на увагу різні системи підсвічування, музичного або відео супроводу ( для створення настрою), телефон (щоб дістати вас змогли й у душі), голосний зв'язок (можна гаркнути щось начебто "милий, принеси мені рушник!" Ну, або келих мартіні - зважаючи на обставини).

Матеріалом для душових шторок може служити як легкий пластик, так і різні види скла, включаючи куленепробивне ( для тих, хто всерйоз уважає, що душ повинен бути міцним). Головне, щоб шторки відповідали вашим уявленням про практичність, герметичність і естетичність.
Окремої розмови заслуговують гідромасажні душові кабіни з функціями пари й сауни. Вбудований парогенератор зробить вам приємність відвідати вологу турецьку лазню, не виходячи з кабіни. Для аматорів гарної фінської сауни існують кабіни з відповідним устаткуванням.
От так, непомітно, з жартами-примовками, ми добралися й до найдорожчих варіантів - багатофункціональних гідромасажних боксів, які сьогодні випускають найбільші й відомі європейські й азіатські торговельні марки, такі як Jaсuzzi, Teuсo, Aррollo і деякі інші. Назвати їх просто душовими кабінами вже не вийде.
Цей осередок дизайнерської думки й останніх досягнень науки й техніки являє собою якийсь гідромасажний ванно-банно-душовий центр із усіма мислимими й немислимими зручностями й "наворотами", про малу частину яких ми розповіли вам вище. Дивлячись на ціну такого чуда техніки, у вас напевно виникне відчуття, що ЦЕ почне вас мити, парити, чистити й догоджати на різні лади саме, лише варто в нього ввійти. І, до речі, така думка буде не так уже далека від істини.

субота, 31.07.2010, bohdanm